Kommunikációs biztonság a Telesisben ;
A kommunikációs rendszer alapvető feltétele a biztonság.
A kommunikációs rendszer biztonságának biztosítása érdekében:
- A rendszerszoftver integritása és biztonsága,
- Maximális óvintézkedések megtétele annak érdekében, hogy a média (hang stb.) online (valós idejű) és offline (felvételeken keresztül) megfejthetetlen (lejátszhatatlan) legyen,
- A rendszert érő jogosulatlan támadások kiküszöbölése,
- A rendszer működés közbeni rosszindulatú csomag- vagy kódelhelyezési (vírus stb.) támadásainak eltávolítása munkát és óvintézkedéseket igényel.
Operációs rendszer és rendszerszoftver; A Xymphony, az összes Telesis termék operációs rendszere egy teljesen eredeti és hazai szoftver, amelyet kifejezetten a Telesis mérnökei fejlesztettek ki. Kiváló konzisztenciát és teljesítményt kínál, mivel nincs szüksége köztes operációs rendszerre, például nyílt forráskódú javításokra a csere működéséhez. A nyílt forráskódú struktúrát nem tartalmazó Xymphony operációs rendszer a legmagasabb szinten tartja kommunikációs biztonságát a külső fenyegetésekkel és támadásokkal szemben. Ezenkívül, mivel közvetlenül kölcsönhatásba lép a processzorral, sokkal gyorsabb és erősebb teljesítményt biztosít.
A nyílt forráskódú szoftverekben a forráskód olvasható és nyitva áll a felhasználók általi későbbi fejlesztésre. Ezek a kódok sok éven át sok különböző résztvevő közreműködésével jöttek létre. Mivel a szoftver frissítése közvetlenül összefügg a résztvevők akkori érdeklődési szintjével, egy idő után nagyon nehéz megtalálni vagy elvégezni ezeket a frissítéseket. Más szavakkal, a rendszer sebezhetőbbé válik, mivel nem lesz szükség a szoftver gyenge pontjainak kiküszöbölésére irányuló fejlesztésekre. Ráadásul a kódok részletes nyomon követését, rendelkezésre bocsátását többnyire nem végzik el a résztvevők, amíg a rendszer fut. Vagyis a rendszer működését nem befolyásoló trójai, backdoor kódrészletet más résztvevők nagyon nehezen észlelnek. Minél hosszabbak a kódok, A résztvevők érdeklődési körének, módszereinek és képességeinek különbségei is akadályozzák a retrospektív vizsgálatokat. A zárt forráskódú szoftverekben azonban szakértők írják ellenőrzött környezetben. Ezeket a kódokat csak a programozók egy bizonyos csoportja láthatja és módosíthatja. A programozók teljes mértékben uralják a kódokat. Ezekhez a kódokhoz nem lehet trójai faló, backdoor-szerű kódrészletet hozzáadni. A Xymphony operációs rendszert, amelyet nem érintenek áramkimaradások, és szilárd memóriában tárolják, úgy konfigurálták, hogy megfeleljen a mai és a jövő igényeinek. csak a programozók egy bizonyos csoportja láthatja és változtathatja meg. A programozók teljes mértékben uralják a kódokat. Ezekhez a kódokhoz nem lehet trójai faló, backdoor-szerű kódrészletet hozzáadni. A Xymphony operációs rendszert, amelyet nem érintenek áramkimaradások, és szilárd memóriában tárolják, úgy konfigurálták, hogy megfeleljen a mai és a jövő igényeinek. csak a programozók egy bizonyos csoportja láthatja és változtathatja meg. A programozók teljes mértékben uralják a kódokat. Ezekhez a kódokhoz nem lehet trójai faló, backdoor-szerű kódrészletet hozzáadni. A Xymphony operációs rendszert, amelyet nem érintenek áramkimaradások, és szilárd memóriában tárolják, úgy konfigurálták, hogy megfeleljen a mai és a jövő igényeinek.
Rosszindulatú csomagok vagy kód elhelyezése a rendszeren működés közben; Mivel a Telesis termékek operációs rendszere zárt forráskódú és egyetlen fájlból áll, nincs lehetőség rosszindulatú csomagok vagy kódok elhelyezésére.
megbízható biztonság; A Telesis központokban az egységek 256 bites AES256 titkosítással kapcsolódnak egymáshoz. A kommunikációs biztonság a legmagasabb szinten biztosított a zárt forráskódú Xymphony operációs rendszerbe ágyazott AES256 és Diffie-Hellman kulcscserének köszönhetően.
Hasonlóképpen, a Telesis saját, xSIP protokollal rendelkező IP-telefonjai a legmagasabb szinten tartják a kommunikáció biztonságát az AES256-nak és a Diffie-Hellman kulcscserének köszönhetően, amely a zárt forráskódú Xymphony operációs rendszerbe van ágyazva.
Az IP-telefonokban és más SIP-szabványok SIP fővonali kapcsolataiban egy biztonságos csatorna jön létre a TLS/sRTP titkosítási módszerrel. A biztonságos csatorna létrehozása során a Telesis által aláírt tanúsítvány, a végfelhasználó által készített tanúsítvány vagy a felhatalmazott hatóságok által aláírt tanúsítványok használhatók.
Az illetéktelen hozzáférési támadások kiküszöbölése; A Telesis webes felület adminisztrációs panel eléréséhez nem szabad egyszerű jelszót választani a felhasználói definíciókban. Ily módon megszűnik annak a veszélye, hogy megpróbálják megtalálni a jelszót. Igény esetén elérhető a webes felület kezelőpanelje a szabványos HTTP protokollhoz hozzáadott SSL protokollal rendelkező HTTP-protokoll használatával. Itt is használható a Telesis által aláírt tanúsítvány, a végfelhasználó által készített tanúsítvány, vagy a felhatalmazott hatóságok által aláírt tanúsítványok.
A Telesis ellenőrzi a központokhoz érkező Regisztrációs csomagban lévő számlanevet, ha a számlanév megegyezik a központhoz tartozó SIP felhasználók valamelyikével, akkor ellenőrzi az auth id-t, IP-címet és jelszót, valamint ha az auth id vagy jelszó nem megfelelő. , a regisztrációs folyamat sikertelen. Ezenkívül ellenőrzik, hogy a SIP-felhasználó megfelel-e azoknak a kritériumoknak, amelyek csak egy bizonyos IP-címről, vagy csak bármely belső IP-címről engedélyezik a regisztrációt, vagy IP-címről regisztrálnak, függetlenül attól, hogy belső vagy külső. Ismételt hibás regiszter (regisztrációs) műveletek után a kapcsolótábla blokkolja a megfelelő SIP fiókot, és nem válaszol a bejövő regisztercsomagra. Annak érdekében, hogy a SIP-felhasználó meghatározásakor elkerüljük az egyszerű jelszóválasztást, a központ egy véletlenszerű és nagyon erős jelszót generál ehhez a felhasználóhoz.
Maradjon biztonságban a Telesis segítségével..